Proktologie

Ambulance poskytuje poradentství a léčbu chirurgických onemocnění v oblasti konečníku. Zajišťujeme odborné proktologické vyšetření včetně anoskopie a navržení individuálního léčebného postupu. Proktologická ambulance nabízí diagnostiku a moderní léčbu hemoroidů, řitních trhlin, pilonidálního sinu a análních píštělí.  


Laserová operace hemoroidů - LHP

Šetrná metoda určená pro 2. až 3. stupeň onemocnění. Z několika drobných řezů (3-4) u konečníku se do hemoroidálního uzlu zavede laserové vlákno, kterým se ošetří zvětšený uzel. Dojde tak k jeho zmenšení. Operace se provádí v krátkodobé celkové anestezii v rámci jednodenní chirurgie. Výhodou jsou malé pooperační bolesti a kratší doba hojení, během několika dnů je tak možný návrat do pracovního režimu.


Laserová operace periproktální píštěle – FiLaC

Moderní, svěrač šetřící chirurgický výkon, využívá laserovou technologii k uzavření periproktální píštěle. Výkon je prováděn v celkové anestezii a je možné jeho provedení v jednodenní chirurgii. Do píštělového traktu se zavede laserové vlákno, které postupně píštěl uzavírá. Metoda FiLaC je navržena tak, aby minimalizovala pooperační bolest, zkracovala dobu hojení a snižovala riziko komplikací v porovnání s tradičními chirurgickými zákroky.